Jak určit správnou velikost prstenu

Jak určit správnou velikost prstenu - Doria.cz    

Aby ste si vybrali správnou velikost prstenu, je nutné určit jeho správnou velikost. Když nevíte velikost prstenu pro Vás nebo pro prst člověka, kterého chcete obdarovat, použijte jednu z níže uvedených metod měření.
 

Změření prstenu, který nosíme     

Vezměte si prsten, který pohodlně sedí na Vašem prstě, kde by měl být Váš nový prsten. Změřte vnitřní průměr prstenu a porovnejte ho v velikostní tabulce prstenů, která je uvedena níže.

Pokud Váš rozměr spadá mezi dvě velikosti, doporučujeme vybrat si větší velikost.

Obvykle prsteny s hrubší obručí vnímáme při nošení těsněji, než prsten s tenkou. Proto je lepší koupit si takový druh prstenu přibližně o jednu velikost větší, než je Vaše normální velikost.

 

Jak změřit velikost prstenu

  • prsten by neměl být příliš volný, aby Vám nesklouzl z prstu, ale zároveň ani příliš těsný, abyste si ho mohli kdykoli podle potřeby sundat z prstu
  • tloušťka Vašeho prstu se může během dne měnit, takže doporučujeme měřit prsty v závěru dne, kdy jsou Vaše prsty větší (možný otok prstů, apod.)
  • nedoporučujeme měřit prsty v případě, že jsou Vaše ruce studené, pravděpodobně bude Vaše velikost menší, než když jsou teplé
  • pomocí pravítka změřte vnitřní průměr prstenu porovnejte naměřený údaj s třetím sloupcem a určitě jeho velikost
  • pokud si nevíte rady, zajděte do nejbližšího klenotnictví, kde Vám změří obvod prstu a určí správnou velikost          

  

Změření obvodu prstu

Pokud nemáte po ruce prsten, který byste věděli změřit, postačí Vám na to i kousek tenkého proužku z papíru. Vystřihněte si papírový pásek s délkou alespoň 10 cm a šířkou přibližně 3mm. Doporučujeme pevnější papír, aby se Vám během manipulace neroztrhl. Papír obtočte dostatečně silně kolem prstu, označte si místo spojení a pravítkem ho narovnaná změřte. Výsledný rozměr, např. 48 mm je výsledná velikost prstenu, který Vám bude sedět. Ten, kdo má na prstech větší klouby, by měl brát ohled i na to, že prsten bude potřeba převléci přes kloub - volte proto o jedno číslo větší rozměr.

 

 

 

 

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek