Doprava zdarma do Česka při nákupu nad 1350 Kč.

PÉČE O ŠPERKY SE VSAZENÝMI NEBO LEPENÍ KAMENY

Šperky se vsazenými nebo lepenými kameny (např. zirkon) vyžadují větší opatrnost při jejich používání, manipulaci, čištění, jakož i při uskladnění takových šperků.


  • Neměly by se dostávat do kontaktu s vodou. Nepoužívat šperky se vsazeným nebo lepeným kamenem při koupání, mytí nádobí či při provádění prací, kde by se mohl šperk poškodit, poškrábat nebo jinak znehodnotit. . K vodě si tyto šperky raději nenoste, protože nadměrný obsah síry by jim mohl uškodit.
  • Vyčistit a navrátit jim původní lesk můžete je ponořením do lihového koupele a následným vyleštěním kouskem flanelu. Nečistit tyto šperky mechanicky (např. S ​​použitím kartáčku a pod.), Nepožívat na čištění šperků chemické čisticí prostředky. K čištění chirurgické oceli nikdy nepoužívejte čistící prostředky s obsahem chloru!
  • Nevkládejte je do horké vody. U některých kamenů je nutná zvlášť velká opatrnost.
  • Pokud šperky nepoužíváte, uskladněte je v šperkovnici nebo nějaké krabičce na to určené.
  • Nikdy šperky neházejte a nenoste např. v kabelce bez krabičky na šperky, kamínky se snadno poškodí nebo mohou vypadnout.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení