Doprava zdarma do Česka při nákupu nad 1350 Kč.

JAK URČIT SPRÁVNOU VELIKOST PRSTENU

Aby ste si vybrali správnou velikost prstenu, je nutné určit jeho správnou velikost. Když nevíte velikost prstenu pro Vás nebo pro prst člověka, kterého chcete obdarovat, použijte jednu z níže uvedených metod měření.
 

Změření prstenu, který nosíme     

Vezměte si prsten, který pohodlně sedí na Vašem prstě, kde by měl být Váš nový prsten. Změřte vnitřní průměr prstenu a porovnejte ho v velikostní tabulce prstenů, která je uvedena níže.

Pokud Váš rozměr spadá mezi dvě velikosti, doporučujeme vybrat si větší velikost.

Obvykle prsteny s hrubší obručí vnímáme při nošení těsněji, než prsten s tenkou. Proto je lepší koupit si takový druh prstenu přibližně o jednu velikost větší, než je Vaše normální velikost.

 

Jak změřit velikost prstenu

  • prsten by neměl být příliš volný, aby Vám nesklouzl z prstu, ale zároveň ani příliš těsný, abyste si ho mohli kdykoli podle potřeby sundat z prstu
  • tloušťka Vašeho prstu se může během dne měnit, takže doporučujeme měřit prsty v závěru dne, kdy jsou Vaše prsty větší (možný otok prstů, apod.)
  • nedoporučujeme měřit prsty v případě, že jsou Vaše ruce studené, pravděpodobně bude Vaše velikost menší, než když jsou teplé
  • pomocí pravítka změřte vnitřní průměr prstenu porovnejte naměřený údaj s třetím sloupcem a určitě jeho velikost
  • pokud si nevíte rady, zajděte do nejbližšího klenotnictví, kde Vám změří obvod prstu a určí správnou velikost          

  

Změření obvodu prstu

Pokud nemáte po ruce prsten, který byste věděli změřit, postačí Vám na to i kousek tenkého proužku z papíru. Vystřihněte si papírový pásek s délkou alespoň 10 cm a šířkou přibližně 3mm. Doporučujeme pevnější papír, aby se Vám během manipulace neroztrhl. Papír obtočte dostatečně silně kolem prstu, označte si místo spojení a pravítkem ho narovnaná změřte. Výsledný rozměr, např. 48 mm je výsledná velikost prstenu, který Vám bude sedět. Ten, kdo má na prstech větší klouby, by měl brát ohled i na to, že prsten bude potřeba převléci přes kloub - volte proto o jedno číslo větší rozměr.